Arvajad

Ka sel aastal kommenteerivad ajaveebe Arvajad. Arvaja oskab nii ajaveebe kiita kui ka vajadusel asjalikke soovitusi jagada. Arvajate kommentaarid ei mõjuta konkursi tulemust - parimad ajaveebid selguvad rahvahääletusel, mis toimub blogikataloogis blog.tr.ee. Kui soovid samuti arvajaks tulla, siis saada Tõnisele oma pilt koos paari reaga endast ja seostest ajaveebidega.

Eesti Ajaveeb 2008 jututuba. Siin saavad ajaveebi arvajad ja ka kõik teised arutada erinevatel konkursiga seotud teemadel... postitada ägedaid linke ja niisama jaurata :)
Kokku kutsuvad Tõnis Hiiesalu ja Sulev Reisberg.

Liitu siit

Aarne Toompark

Mina olen Aarne Toompark ja blogin aadressil http://toompark.pri.ee/aarne/

Teiste inimeste blogisid loen alates 2005 suvest ja enda blogisse tegin esimese postituse 2. märtsil 2006. Praeguseks on mu blogisse kogunenud üle 600 postituse. Valdavalt kirjutan lihtsalt ümbritsevatest asjadest, mis mulle huvi pakuvad või millest inimeste teavitamist olen tähtsaks pidanud. Samas olen oma blogis avaldanud ka kommertspostitusi ja nende eest mitmesuguseid materiaalseid hüvesid saanud.

Blogimisest vabal ajal töötan tootejuhina täppismõõteriistade alal.

http://toompark.pri.ee/aarne/

Vaata kõiki tema antud kommentaare

 

Andra Teede aka Oryx

Ma kirjutan kogu aeg, ma olen kirjanik, ma õpin kirjandust, ma elan koos kirjandusega. Ma jään haigeks, kui ma kirjutada ei saa. Blogi on ainult üks osa sellest, minu puhul isegi tähtsusetum osa. Liftimuusikas avaldan ikka seda tühisemat ja laiatarbelisemat mõttemassi, sealt ka veebipäeviku nimi. Aga tühine või mitte, on blogimine ikkagi võluv ja sõltuvust tekitav. Pole liialdus öelda, et meil on olemas omaette blogimaailm või blogisfäär või blogidimensioon, see lihtsalt ongi nii, me kõik ju teame seda. Sadu ja sadu autoreid avaldavad iga tund uut materjali, mis üksteist mõjutab ja üle kirjutab. Võrratu kiirus ja plastilisus, leia ainult meelepärased netikodud üles ja loe end oimetuks. Ja siis kommenteeri ja kirjuta ise ja see ring ei saa mitte kunagi otsa. Müstika. Pidu. Jee.

http://jaruik.blogspot.com/

Vaata kõiki tema antud kommentaare

 

Andrus Purde

Hakkasin omal ajal blogi pidama majanduslikel kaalutlustel. Juba paari esimese kuuga olin saavutanud olukorra, kus peamine sissetulek tuli ajaveebist ning päevatööst oli saanud vaid meeliköitev hobi. Mõned kuud tagasi hakkasin kirjutama inglise keeles ja juba mõne tunniga said pangakontole kuhjuvatest sadadest tuhandetest kümned miljonid. Hetkel õpin hiina keelt, et selles keeles kirjutades sissetulekuid taas kord mitmekordistada. Mõistagi osalen ka siinses žüriis vaid tänu priskele honorarile.

http://tuhat.pravda.ee

Vaata kõiki tema antud kommentaare

 

Aron Urb

Olen sotsiaalvaldkonna taustaga fotograaf-blogija.
Tunnen huvi nö. eluolu kajastava fotograafia vastu, ehk siis eelkõige fookuses inimene.
Viljelen seda ning huviga uurin teisi, kes sellega tegelevad.
Blogimaastikul liigeldes külastan lihsalt erinevaid bookmarkitud blooge ja aegajalt kiikan blog.tr.ee-sse.
Siia lisanduvad eraldi kategooriana sõprade-tuttavate blogid.

Blog on monoloog, mis muutub peale "Publish" nupu vajutamist dialoogiks.

http://orants.blogspot.com

Vaata kõiki tema antud kommentaare

 

Birgit vonBi

Minu puhul on tegu muusikalise süvakaevuri, helihoidiste keetja ning fotograafilise stopperiga. Ei ole end siiani suutnud (ega usu ka tulevikus suutvat) pärjata mingi konkreetse kutselise tiitliga ja on karta, et Teil tuleb ka edaspidi tegemist teha igasse ilmakaarde kombitsaid sirutava vonbi-monstrumiga.

Meeldib vaadelda, kuidas kultuurid ning trendid oma juuri kohalikku maapinda suruvad ning uurida kanaleid, mida mööda nad voolavad. Ei armasta kestakultuuri ning sahmerdamist sahmerdamise ning olemist olemise pärast. Olen jõudnud veendumusele, et vaeva tuleb näha, kuid parim tulemus saavutatakse pingutuse ning jõudeoleku vahe laveerides.

Omavoliliselt olen haaranud eluspordikommentaatori ametiposti ning üritan ka teistele huvilistele raporteerida sündmustest boksipeatustes ning keerdkäikudest nõelasilmades.

Kooselu blogiga on olnud pikaajaline, mis on nüüdseks kulmineerunud ja jäänud stabiilseks aadressil:

http://vonbi.cmyk.ee/

Vaata kõiki tema antud kommentaare

 

Dagmar Lamp aka Daki

Bogimine on kahe teraga mõõk, kui nii võib väljenduda. Ühest küljest annab blog nii palju - ta laiendab sõpruskonda, sa leiad uskumatul hulgal häid ja toredaid inimesi, kes elavad "sealpool", teisel pool ekraani. Lisaks areneb eneseanalüüsioskus, oskus oma mõtteid kirjutamisega väljendada. Teisest küljest peab aga väga hoolega järele mõtlema, millist infot enda kohta internetiavarusse paisata, sest kui see on juba ükskord seal väljas, siis seda tagasi sa võtta ei saa. Ja veel ei ole blogide eetikakoodeksit, mis sind kaitsta võiks, kui keegi otsustab sinu kohta käiva infoga omatahtsi ringi käia. Ma sooviksin, et inimesed mõtleksid sellele rohkem. Ja soovin, et heade ja mõjukate blogijate hulgas tekiks lõpuks diskussioon selle üle, kuhu blogindus suundub ja kas on üldse võimalik seda nii suurt ja hoomamatut meediumi siiski natuke ilusamaks vormida ja mõjutada.

Sellegipoolest on mulle kõige armsamad blogid just need, kus inimene näitab oma hinge. Näitab endast seda poolt, mida ehk teised näinud ei ole. Püüab ise ennast sõnu ja lauseid ritta seades analüüsida ning selle käigus kasvab. Blog on üks imeline asi ja mul on hea meel, et ma olen sellise ajaloolise meediumi sündimise juures olnud.

Daki, blogija aastast 2004 (daki.tahvel.info), andnud välja ka oma blogil põhineva raamatu "Daki.elab.siin"

http://daki.tahvel.info/

Vaata kõiki tema antud kommentaare

 

Dan Heering

Meri ja laevad on mind huvitanud juba lapsepõlvest saadik. Isa meremehe lugusid kuulates unistasin ka ennast kaugetele maadele seitsme mere taha. Väikese poisina jooksin enam-vähem kõik laevad, millel isa seilas, risti ja põiki läbi. Sealt on see merearmastus külge jäänud. Nii olen olnud keskkooli ajal vetelpäästja, hiljem lõpetanud Eesti Mereakadeemia insener-laevajuhi eriala, sõitnud maailmameredel mitu aastat tüürimehena ja töötanud projektijuhina ühe Eesti suurema Phare projekti juures. Ka hetkel on kõik minu tööd ja tegemised seotud merendusega.

Alustades tööd projektijuhina 6 aastat tagasi hakkasin huvi tundma erinevate veebirakenduste vastu. See viis mind kokku e-Demokraatia seminaril inimestega, kellel juba mitu aastat kokkupuudet blogidega. Sealt oli lühike samm enda blogi esimese postituseni http://www.mereblog.com/?p=3

Peale aastast ”maa peal” töötamist leidsin, et ei ole võimalik kuskilt leida uut ja huvitavat informatsiooni merenduse kohta. Tundus, et see ala pole piisavalt huvitav suuremale ringile. Enam-vähem ainus allikas info saamiseks oli igalaupäevane saade Meretund, mida Hubert Veldermann juba aastaid veab. Siit tuli idee alustada kodulehega, kuhu võiks kokku hakata koguma huvitavat informatsiooni ja uudiseid merendussektori kohta. Siia juurde kuuluvad kindlasti ka huvitavad meremeeste lood. Ajaveeb tundus olevat kõige lihtsam viis selle idee teostamiseks. Algselt oli blogi nimi Kopablog, mis oli tuletatud minu hüüdnimest ”kopamees”. Hiljem muutus nimi Mereblogiks. Kaasautorite kaasamisel õnnestus muuta blogi mitmekesisemaks. Üleeelmisel aastal korraldatud ajaveebide konkursil õnnestus Mereblogil ära napsata parima grupiblogi tiitel.

http://www.mereblog.com

Vaata kõiki tema antud kommentaare

 

Eneli Liisma aka Dektor aka Tuuslam

Tere blogisfäär ja muidu toredad inimesed. Mina olen dektor, bloogi kirjutasin ma juba siis kui ma veel isegi ei teadnud, mis see bloog õieti on. Aga hirmus kaif oli kirjutada ja nii ta kulges. Ise kutsusin ma seda üritust 2000 aastate alguses päävaraamatuks. Umbes 6...7 aastat hiljem on mõisted defineeritud ja bloogist saanud umbes samasugune tarbevahend nagu hambahari. Kõikidel on ja kõik kirjutavad - ministrid, sekretärid, trendiinimesed, emod, geeniused ja lausa perekonniti kirjutatakse. Bloog on uus meedia – selle kaudu liigub info kindlas ringkonnas kiiremini kui kuskil mujal. Põnev!
Praegu ma hoian bloogimaailmas madalat profiili, aga olen mõelnud vaikselt uuesti jätkata, sest ometigi – miks mitte!!!

Lisaks dektori bloogile on mul ka teine väljund – tänavakunsti kogumine, mida ma vaikselt talletan ja kogun, sest bloogimaailm vajab ka oma subkultuure ; )

Viimasena ja selle väikse loo igavama osana mainiks, et minu ametlik mina kannab nime Eneli, kes on ehitusinsener ja ühtlasi ka õppejõud Tallinna Tehnikaülikoolis.

http://dektor.diaryland.com/

Vaata kõiki tema antud kommentaare

 

Erki Tammemäe

Erki kirjutab maailma asjadest – uutest ja vanadest, mõttetutest kasulikest ja täiesti hämmastamapanevalt mõttetutest ebakasulikest. Ta teeb seda kõike varjunime all „Erki” ajaveebis Materialist – asjade kultus. Ta vaatab ringi põhiliselt välismaa blogides ja ei otsi midagi muud, kui (lahedaid) asju ning on neist kirjutanud oma aastakese. Keegi ei tea, kes see mees on, aga tema teab, mis happens tehnikamaailmas.

Kuigi Materialisti-Erki oma arvamust väga palju avalikult ei näita, on see siiski olemas ja veel milline – võimas, tähtis, terav, rumal, halb, suur, hea... Peale kõige muu huvitub ta ka reklaamindusest ja plaanib kunagi rikkaks saada.

http://materialist.netikuller.ee

Vaata kõiki tema antud kommentaare

 

Florian ehk Piret Jaaks

Ma ise kirjutan küll. Päris palju kohe. Tartu Noorte Autorite Koondise (NAK) sildi all, iseenda nime all, pseudonüümiga. Blogisse, ajakirjadesse, lehtedesse, sahtlisse, peidetult arhiividesse, paari raamatusse. Inimestest. Endast. Kirjandusest. Teatrist. Päris palju tuleb seda kirjutamist elu peale kokku. Oligi viimane aeg hakata lugema. Seekord siis, mida kirjutavad teised oma blogidesse.

Blogidest hindan kõrgelt neid, mis ei sünni varjatud tagamõttega. Ennekõike naudin kunstilisi, reisikirju, fotosid, kilde, katkeid, luulet jne. Pseudoelulisi ja "eile käisin linnas ja ostsin uued tossud" blogisid ei loe. Seda pole vaja lugeda, elada on vaja. Mõnus on.

http://lillepidu.blogspot.com/

Vaata kõiki tema antud kommentaare

 

Gerd Tarand

Mina olen Gerd. Nimetage mind aktiivseks nooreks ja koosolekuinimeseks. Varasematel aastatel siplesin poliitilisel areenil - praeguseks olen sulandunud noortepoliitika valdkonda, seda peamiselt Eesti Noorteühenduste Liidu noortepoliitika juhina. Poliitilistel teemadel üritan ikka silma peal hoida.

Ajaveeb sai mul alguse olude sunnil enne viimast KOV valimist kui üks ajakirjanik uuris, et kas mul on, miks mul ei ole ja kui ma teen, kas nad selle enda veebiväljaandele linkida võivad. Esialgu polnudki kavas peale valimisi edasi kirjutada aga mingil hetkel sai nürist instrumendist omamoodi hobi, eneseväljendamise võimalus ja minust omamoodi väike grafomaan. Kirja panen ma lisaks omadele mõtetele tihti ka silma jäänud uudiseid ja arenguid laiast maailmast aga kindlat teemat veebipäevikul tegelikult ei olegi – moeteemadest pisikese koduse LED lampide teemalise eksperimendi kajastamiseni. Võib-olla on ta keskmisest natukene poliitilisem aga mitte eriti. Samas. Isegi kui ma parajasti enda tegemistest ja toimetamistest ei kirjuta, kirjutan ma ikkagi endast... sellest mida ma mõtlen, loen, osalen ja arvan.

http://www.gerdtarand.eu/

Vaata kõiki tema antud kommentaare

 

Heimar Lill

Mõtlesin, et ei arva sel aastal midagi, aga närv ei pidanud vastu ja siin ma nüüd siis olen. Blogide ja blogimisega puutusin esimest korda kokku millalgi 2005. aasta suvel ning juba sama aasta sügisel sai koos sõber Andris Reinmaniga Eesti blogisid blog.tr.ee nimelise kataloogi abil kaardistama hakatud. Blog.tr.ee on üheks peamiseks hobiks tänaseni. Andrisega kahasse kirjutame aeg-ajalt Technic Kitcheni (web.tahvel.info) nimelises blogis ja blog.tr.ee andmeil olen ka zoodablogi (zooda.tr.ee) autoriga lähedalt seotud.

Mina usun blogidesse:)

http://web.tahvel.info

Vaata kõiki tema antud kommentaare

 

Henrik Roonemaa

Olen ajakirja [digi] peatoimetaja ja vaba rühmituse Tehnokratt mitteametlik liige. Tegelen päevast päeva info kokku korjamise ja seedimisega ning selle käigus ka uute ja huvitavate ajaveebide otsimisega. Viimasel ajal on õnnestunud leida mitmeid selliseid ajaveebe, mis RSS-lugejasse pidama on jäänud. Huvitav, millest see tuleb.

Kuna mitmeski mõttes on ajakiri mu ajaveeb, siis mu isiklik henrik.tehnokratt.net viimasel ajal millegagi väga hiilanud ei ole. Mõnikord ma kirjutan sinna siiski enda arvates olulisi või naljakaid asju ja siis saavad inimesed aeg-ajalt valesti aru. Hetkel mõtlen, mida teha [digi] ajaveebilaadse uudistesaidi digi.ee-ga.

http://www.digi.ee/

Vaata kõiki tema antud kommentaare

 

Ilmar Mihkelsoo

Igapäevaselt olen tegev materialist.netikuller.ee meeskonna juures.

Täpset aega millal ajaveebe tõsisemalt jälgima hakkasin enam ei mäletagi,
kuid nii 3-4 aastat tagasi võis see ju olla ja ega see vist olegi oluline.

Regulaarselt hoian silma peal u. 20'l ajaveebil ning meelsamini jälgin
poliitanalüüsi ja -arvajate blogisid. Ajaveebi kui platvormi parimaks
küljeks arvan olevat, kui seda kasutavad erinevate tööülesannetega inimesed,
kes kajastavad oma blogides erinevaid tahke oma igapäevastest ülesannetest
avardades nii lugejate silmaringi.

Ma ei nõustu inimestega, kes väidavad, et ajaveebid on ajakirjandus. Veel
vähem, et asendavad seda. Kuid sellegipoolest on paljudel ajaveebnikel anda
edasi omaenda unikaalne ning kahtlemata veebiruumi rikastav ja ka lugejaid
rikastav nägemus. Eriti austan sellised ajaveebe, mis suudavad erinevates
sündmustes välja tuua nüansse, mida teised reeglina ei taba. See ongi
tugevus, mille tekitavad paljud mõtlevad ja argumenteeritud
väljendusoskusega inimesed ning kuidagimoodi, suudavad nad end Neljanda
võimuna küll näidata.

http://materialist.netikuller.ee

Vaata kõiki tema antud kommentaare

 

Jüri Kaljundi

Olen veebiarendusega tegelenud aastast 1994 ning ka blogideni jõudsin tänu tegevusele Interneti, IT ja veebilahenduste vallas. Kaasasutajana personaliotsingufirmas CVO Group ja foto-ja videosaitide Fotoalbum, Toru ja Nagi juures puutun pidevalt kokku nii tootearenduse, turunduse, müügi kui juhtimisega. Blogid on minu jaoks vaid üks variant elektroonilisest meediast, kus kehtivad paljud massikommunikatsiooni, suhtekorralduse ja ajakirjanduse põhitõed. Huvitav on jälgida, kas ja kuidas neid alustalasid ühelt poolt paigast kõigutatakse, teiselt poolt ka blogides traditsionaalsete teooriate poole tagasi liigutakse.

Ise pean 2 isiklikku blogi vastavalt eesti ja inglise keelsele sihtrühmale, Nagi/Fotoalbum/Toru teenuste firmablogi ning üht spetsiaalselt netireklaamile pühendatud blogi. Lemmikteemadeks on aga kõikjal Internetiäri, veebiteenused ja alustavad tehnoloogiaettevõtted, samuti foto, video ja massikommunikatsiooni lahendused.

jkaljundi.blogspot.com
kaljundi.blogspot.com
netireklaam.blogspot.com
nagistaja.nagi.ee

http://jkaljundi.blogspot.com/

Vaata kõiki tema antud kommentaare

 

Kaarel Arb

Inimene olevat see, mida ta sööb, seega - tere, mina olen õlu ja popkultuur.
Oma esimese blogi - ikka sellise tavalise vorstivõileiva- ja maailmavaluteemalise - tegin umbes 5 aastat tagasi ja kustutasin mitte väga palju hiljem ära, et umbes aasta aega muusikablogi kirjutada. Siis olin üsna vaikne, et tulla eelmise aasta kevadel lagedale popkultuuriblogiga, mis suuresti koosneb küll Youtube'i videotest, aga see-eest enamasti huvitavatest. Sinna vahele mahub muusikajuttu õnneks ka.
Üsna julgelt võin öelda, et muusika ümber mu elu tiirlebki - otsin uusi, huvitavaid ja veidraid lugusid, korraldan kontserte ja pidusid, tegutsen suhteliselt kehva dj-na, kellel õnneks päris hea muusikamaitse ning kirjutan kõigest sellest oma blogis. Vahel ajalehes ka. Mõnedele meeldib, mõned virisevad, mõni läheb lehetoimetusse kaebama. Juhtub ikka.
Tundub, et mu tegemised lähevad mõnedele inimestele korda, seega võib rahule jääda küll.

Ajaveebi arvajaks olin taas nõus tulema, sest ma olen jube edev, Tõnis oskab väga ilusasti küsida ning muidugi on ka oht paar uut blogi igapäevasesse menüüsse juurde saada. Ja pusad pidid ka sel aastal veel ilusamad olema.

http://popop.wordpress.com

Vaata kõiki tema antud kommentaare

 

kivisildnik

olen
(:)kivisildnik
meediasportlane
level mind commander
1 000 000+ kontakti kuus

pogidesse suhtun erilise tähelepanuga
sest blogide edetabelid võimaldavad kirjutamises võistelda
võistlusmoment on aga teadagi spordi alus

http://kivisildnik.blogspot.com/

Vaata kõiki tema antud kommentaare

 

Kris Moor

Olen pigem kirjanik kui plogija.
Minu eelnevate aastate nominatsiooni jõudnud plogi-projektidest kasvas välja tore koostöö ühe teatriga. Raamatu kujul ilmub osa sellest sügisel: “Homefucking is killing prostitution”.

Blogosfääri olen jälginud kaua. Samuti püüan kursis olla edevamate trendidega. Mind huvitab plogi kui asi iseeneses või nagu elu iseeneses.

Tarbin palju teadust, kunsti ja kirjandust. Suures tarbimistuhinas olen hakanud tarbima veel inimesi, tekste, päevikuid, pihtimusi – pilte ja musa, rõõmu ja hala.
Ma tarbin kõik ära.

http://simulaakrum.blogspot.com/

Vaata kõiki tema antud kommentaare

 

Kristjan Pillak aka Kristjan in Tallinn™

Enamuse päevast olen online ja teise osa päevast mõtlen sellele. Ega siin midagit keerulist põhjust pole, lihtsalt töö on selline.
Vabal ajal tahaks puhata ja mängida. Ehk pensionipõlves, kui laenud ja liisingud tasutud, see ka õnnestub.

Suhe blogidega on sõbralik kuid blogin salaja kapi taga kui keegi mind ei näe. Ehk kirjutan asju ette ja püüan mitte üle 20 minuti päevas blogile kulutada (kuni ta raha sisse ei too). Blogid hakkasid peale sajandivahetust kõvasti jutuainet pakkuma ja katseeksitus meetodil sai selle maailmaga tutvutud. Umbes neli aastat tagasi tegin endale esimese blogi ja alates sellest ajast on areng olnud pidurdamatu.
Tänu minu töö iseloomule on varasem blogi suund "räägime kõiges" asendunud veebirakenduste small talkiga.

Blogimise kuldreegel on: ära räägi oma eraelust!

http://www.rockwitch.com/blog/

Vaata kõiki tema antud kommentaare

 

Lars Hion

Olen selgelt konseptsioonivaeseim ja passiivseim fotoblogija, keda tean. Üritan teinekord võrku üles riputada pilte vaid seetõttu, et oleks mingi kindlam back-up plaan kõvaketastele ja kehvale mälule. Oleks kurb, kui vanaks saades ei mäleta kus käisid, mida nägid, kellega kohtusid või mis muusika su iPod’is mängis. Mis puudutab kirjasõna, siis sellest hoidun teadlikult -- nagu alkohoolik esimesest pitsist. Äkki ei saaks enam pidama?

Tööst vabal ajal vaatan hea meelega, kuidas paistab maailm lennukiaknast või rattasadulast... Või läbi oma poja silmade.

http://www.exact.ee/lars/

Vaata kõiki tema antud kommentaare

 

Loreida Hein

Tõnis siin käskis kirjutada, et olen „asjalik ja kunstnik ja ettevõtlik ja muidu ka“. pigem usun, et sellest loetelust on kõige ausam see „muidu ka“. Töötan sisearhitektina ja olen oma aja peremees, aga muidu kipun suurema osa oma elust laias aegruumis ringi hullama. Viimasel aastal olen natuke suuremaks saanud ja sotsiaalne aktiivsus on asendunud ühiskondliku aktiivsusega. Blogi pole iial pidanud. Üldse on sõnaline väljendamine peale gümnaasiumi lõppu kahetsusväärselt kinni kasvanud. Kuna enda elule kaasa elamine võtab ropult aega, ei ole ka teiste blogisid väga jälginud, kuid teinekord kuhugi sattudes võin üsna kauaks ankrusse jääda. Eriti loodusfotodesse. Kõikides muudes piltides loodan kohata jõulist visuaalset laengut – värvides, kompas ja vaatenurgas. Muidu arendan absoluutset tolerantsi ja läheb toredasti.

http://www.google.com

Vaata kõiki tema antud kommentaare

 

Maria Talihärm

Paberitelt olen jurist, hingelt vagabond. Minu jaoks on blogi enneköike mugav suhtlusvahend kodust eemal olles, natuke nagu reisipäevik, samas ka mälestuste fotoalbum, eneseväljendusvahend, kentsakas loominguline märkmeraamat ning vaid loetud silmadele möistetavate inside-naljade väljund. Eelistan ajaveebides tihedat teksti ja pilkuhaaravaid pilte, muusikat, ja yldse köike muud kui lalisevaid infomyraseid päevakirjeldusi.

http://maria.jabber.ee/

Vaata kõiki tema antud kommentaare

 

Marilyn Jurman

Päeviku pidamisega olen oma elu jooksul tegelenud väga palju. Nii paberil kui ka ekraanil. Viimasel ajal küll rohkem paberil, kuna seda on lihtsam endaga kaasas transportida ja minu elukutse nõuab minult palju enda sees surkimist.

Olen näitleja. Kuigi ise ei ole küll alati kindel, kas see on õige sõna enese kutsumiseks.

Tunnen end vahel superkangelasena, vahel väikese naiivitarina ja vahel filosoofina, kunstnikuna, kerjusena, luuletajana, muusikuna või kellena iganes.

Janunen elu ja unistuste järele.

http://13.uba.ee/

Vaata kõiki tema antud kommentaare

 

Marta

Mina olen Marta, kirglik grafomaan ja parandamatu blogisõltlane. Blogivälisel ajal olen peamiselt abikaasa, tudeng ja ametnik.

Blogimaailmaga tutvusin 2005. aastal ja see oli armastus esimest silmapilgust. Aastal 2007 jagasin Ajaveebide konkurssil parima isikliku blogi tiitlit Dakiga.

Minu jaoks, kes ma tihti eelistan raamatut lärmakale seltskonnale, on blogimaailm suurepäraseks suhtlusvahendiks teiste inimestega. Nii palju erinevaid inimesi, mõtteid ja maailmu ja kõik vaid mõne kliki kaugusel. Teiselt poolt... enda blogi kirjutades meeldib mulle mõelda, et peamiselt teen ma seda siiski vaid enda jaoks. Minu ajaveeb on minu päevik - kirjutan siis, kui tuju on ja sellest, millest parasjagu tahaks. Selline... natuke tootsipeenralik...

“Mina,” sosistab Toots Imelikule kõrva, kusjuures ta kahtlaselt ringi vaatab, “mina segasin kõik seemned segamini, niipalju kui neid oli, ja pildusin kõik peenardele. Kui nüüd kasvavad, las siis Julk-Jüri murrab pead, mis vili see niisugune on.”
Oskar Luts. Kevade. - Tallinn: Eesti raamat, 1968.- Lk. 321

... ja selliseid ma kõige rohkem armastangi.

http://marta.wordpress.com/

Vaata kõiki tema antud kommentaare

 

Mats Volberg

Mina olen Mats Volberg, blogimaailmas mcv ja pean blogi nimega volberg.on.nohik, millel õige pea kolmas aasta täitumas.

Blogil on selline nimi, sest lühidalt öeldes, ma olen nohik. Kuna olen
põhikohaga Tartu Ülikooli filosoofia tudeng, siis püüan suurema osa oma blogi sisust täita filosoofia ning ülikooli teemaliste postitustega, samas
valutan teinekord südant ühiskonna pärast ning jagan lugusid heast filmist, muusikast, kirjandusest etc.

Blogide puhul üldiselt pean oluliseks selle võimekust haarata suurt publikut. Seega, hindan üldiseid arutlusi väärtuslikemaks kui isikliku elu ümberjutustusi. Samas kui inimene suudab oma "sõin-täna-kaks-õuna-ja-käisin-jalutama"
postitusi hästi kirjutada, tema elu on tõsiselt kirju või inimene läheb mulle
mingil muul moel korda (nt. ma tunnen/tead teda), siis omandab blogi hoopis
teise värvingu.

Hetkel on mul lugemisnimekirjas ligi 100 kodumaist jutu ja fotoblogi ning ligi 30 välismaist erialast ning huumori blogi.

http://mcv.planc.ee

Vaata kõiki tema antud kommentaare

 

Ott Maidre

Nuh, ma olen Ott Maidre.
Kasutan üldisemalt pseudonüümi Riion.
Olen hetkel Tartu Ülikoolis. Õpin bioloogia ja keemia õpetajaks.
Samas olen ma keemia ja inglise keele õpetaja Raatuse Gümnaasiumis.
Tunnen, et teen õiget asja ja olen sellega ilgelt rahul.

Suhe on oma ajaveebiga selline, et ma kirjutan sinna. Ja rämedalt palju.
Hetkel on seal mingi 1000 posti läbi kolme aasta.
Ise tunnen sellest naudingut. Saab elatud omamoodi välja ja on ilge stressi maandaja kah.
Blog on sein, kus ma saan joonistada oma mõtteid ja näidata, et mis ma olen ka seestpoolt.

Samas ma armastan lugeda kindlaid blogisi, selliseid erikummalisi ja omanäolisi.
Ja olen kaheks jaganud blogid - mida ma loen hästi tasa-tasa ja hästi omaette ja blogid, mida ma loen ja mölisen kogu aeg kaasa.

Vahel on tunne, et ma elan seepärast, et blogida, mitte vastupidi.
Aga see on tekkinud tänu kolme aastase kooseluga oma blogiga, sest kadunud on seal piirid.

http://riion.blogspot.com/

Vaata kõiki tema antud kommentaare

 

Penny Lane ehk Inga Nõlvak

Tsau! Tegin 2006. aasta lõpus muusikablogi. Aasta tagasi peeti seda
Ajaveebi konkursil muusika kategooria parimaks, mis oli minu jaoks
rõõmustav tunnustus.

Minu igapäevane töö näeb ette vähemasti 8 tundi jutti muusika kuulamist,
kuhu satub nii pärle kui ka tõeliselt kräppi materjali. Koduseinte vahel
avastan alternatiivse muusika erinevaid tahke, millest kantuna sünnivad
enamjaolt ka minu postitused. Vabal ajal käin tihti Proovikas. Seal
tegutseb ansambel Honey Power, mille ridades ma basskitarri mängin.

Music is power!

http://www.penny-l.blogspot.com

Vaata kõiki tema antud kommentaare

 

Priit Kallas

Mina hakkasin blogima laupäeval, 28. juuni 2003
Siis ma ei teadnud, et see on blogimine ja see oligi pigem märkmete ja linkide kogumise koht. Vahepeal oli mul blogi, mis praeguseks on interneti mälust kadunud ja seal kirjutasin juba oma elust ja ka erialastest asjadest.

Järgmiseks tuli 3. augustil 2005 alustatud targutaja.info, mille tipphetkeks oli 2005 aasta valimiste ajal tehtud masendav Google-pomm. Selle eest otsustas ajaveeb.ee mulle ka õlale patsutada (http://www.flickr.com/photos/teller/116459215/in/set-72057594088262438/). Praeguseks on Targutaja tiba ripakile jäänud, sest töö ja kooli kõrvalt ei jää piisavalt aega.

Praegu on minu peamiseks tegevuskohaks Sevenline internetiturundus ajaveeb. Kui tööjärjes auk tekib kirjutan sinna midagi, mis aitab inimsetel internetiturunduses paremini hakkama saada. Tegemist on jõhkra kommertsiga, mille eesmärgiks on minu pangaarvele miljoneid kühveldada.

Päriselus on minu tegevuseks internetiturundus ja IT Kolledžis tehnosuhtluse õppimine.

http://www.sevenline.ee/blog/

Vaata kõiki tema antud kommentaare

 

Priit Salumaa

Minu orkuti profiili ütleb: "About me... You know me, if you know," mis on ka tõsi, kuid arvaja positsioon siin nõuab veidi rohkem, ehk sama palju ja sarnast kui eelmise aasta Ajaveeb07 raames?

Priit: tarkvaraarendaja, hobiluuletaja ja -fotograaf. Kui eelmisel aastal sain öelda, et olen blogiämbrisse jalgupidi kinni jäänud just oma hobide ja reisihimu tõttu siis sel aastal on ka minu professioon juba asjasse segatud. Praeguseks olen autor või kaasautor kuues erinevas blogis.

Nagu eelmisel aastal, ütlen ma ka sel aastal jätkuvalt, et luuletajaks ei ole ma end kunagi pidanud, sest Pu~skin ja Liiv olid luuletajad, enamus kirjamehi... aga midagi muud, nii minagi - riimimeister. Samuti ei pea ma end tõsiseks fotograafiks. Pildistanud olen küll juba aastaid ning mu hobi maksab ka enese kulud, kuid leib tuleb lauale mujalt.

Minu põhiliseks blogiks on jätkuvalt riimiblog, kuhu lendab pea kogu must materjal, kohati fotosid sekka, ülejäänud blogid on seotud valdkonnaspetsiifika, sõprade või reisimisega.

http://arstionu.blogspot.com

Vaata kõiki tema antud kommentaare

 

Raimo Matvere

IT-nõuandeblogi Digitark toimetaja.

Vean ja toimetan Digitarga blogi, mis annab lihtsale inimesele IT-nõuandeid. See on omamoodi missioon ja väljakutse olla vahelüliks, et tuua asjatundjate teadmised itivärgist ja e-elust inimkeeles lugejateni.

Ise naudin ma sisukat, vaimukat, hoogsat, ootamatut teksti - seda mitmed ajaveebid mulle pakuvad ja seepärast neid ka ise jälgin. Palju häid mõtteid ütlevad välja inimesed, kes ei ole ei kirjanikud ega ajakirjanikud ja seega ei kammitse neid oma ajaveebides vajadus olla mingil konkreetsel professionaalsel tasemel.

Isikliku ajaveebi avasin hiljuti. Lihtsalt selleks, et oma sõprade-lähedaste jaoks koondada muljeid ühest eluperioodist, mis hõlmab elamist tavapärasest erinevas olukorras ja erinevas keskkonnas.
http://digitark.ee; http://raimpsiread.wordpress.com

http://digitark.ee

Vaata kõiki tema antud kommentaare

 

Risto Räägel

Olen Risto Räägel, erialaks on majade joonistamine ja projekteerimine.

Ise alustasin blogimist paar aastat tagasi seoses peegelkaamera omamisest tekkinud pildihulgale. Blogi on minu jaoks väljund oma pilte teistega jagada. Samuti loen huviga teiste blogisid ja imestan jätkuvalt, miks mõned blogid on paremad kui teised.

http://rizto.blogspot.com/

Vaata kõiki tema antud kommentaare

 

Sepp alias Viljar Sepp

Teate küll seda ütlust: "Kes ei oska, see õpetab (arvab)". Siin ma nüüd siis olen.

Autoriteedi sisendamiseks olgu öeldud, et esimese blogisissekande tegin väidetavalt "Tuesday, February 13, 2001, 8:09AM". Kohe esimese sissekandega - "proov, kalamaja" - saabus loomekriis. Jätkasin 2003.a. maikuus. Mingi hetk avastasin, et foto ütleb rohkem kui 63-68 sõna ning hakkasin ka neid lisama. Kuntsi ei oska, tegemist on tehn. dokumentatsiooniga.

Iseenda iseloomustamine on mina-pildi triumf reaalsuse üle. Tehku seda parem teised.

"Arvama" soostusin tõenäoliselt sellepärast, et saaks teile, kallid blogardid, halvasti öelda - selle eest, et ma eelmisel aastal ei võitnud. Kuna ma olen parasjagu dieedil, siis olen ilmselt eriti õel. Nüüd teate, kuidas karma töötab.

Nilbe inimene.

Sobivusel vaata:

http://sepp.offline.ee

Vaata kõiki tema antud kommentaare

 

Siim Rohtla

Mina olen üleüldse ehitaja tegelikult. Seda sorti ehitaja, kes ise käsi mustaks ei tee, aga kes vastutab, et teised tingimata teeksid. Kaifin seina kerkimist ja katuse katet. Inseneerluse juures peab muidugi asjad tasakaalus hoidma ja selle tagamiseks teen paralleelselt ka teisi tegemisi – õpetan ülikoolis lapsi, teen nats teadust ja aitan kaasa PÖFFi korraldamisel. Filmivärk on mulle suurema osa elust äärmiselt südamelähedane olnud. Paremini orienteerun nn meinstriim filminduses, aga kunagi pensionipõlve jõudes tahan teada kõigest, mis maakera linadel näidatakse. Suured plaanid tüübil.

Blogimist alustasin 16. jaanuaril 2006. Trükin kõigest, mis meeles mõlgub. Viimasel ajal valdavalt filmidest, mida kinno vaatama jõuan. Ei pretendeeri mingi kirjaniku või kriitiku tiitlile, võtan niisama, vabalt. Fraas „Bashing Two Bricks Together” pealkirjastab justkui mu argipäeva, eksisteerimisel ette tulevat tobedust ja meeldivaid kiiksusid. Kiiksud mulle meeldivad.

http://rohtla.blogspot.com

Vaata kõiki tema antud kommentaare

 

Siim Teller

Tegelikult mina olengi Liivimaa parim ratsanik. Juhin selliseid e/olulisi Google'i otsitulemusi nagu "kõhugripp", "usa kaart" ja "fotoputka". Otsingus "paljad naised" olen kahjuks alles teisel kohal. Umbes samasugustel siiruviirulistel teemadel olen juba aastaid netis ja paberväljaannetes kirjutanud. Pikka aega jälgisin ja kajastasin üpris tähelepanelikult Eesti blogide ja blogosfääri arengut. Tänaseks on õnneks palju paremaid kodumaiseid kirjutajaid eetrisse jõudnud, elan rohkem vana rasva peal.

Lisaks põhiblogile kirjutan Fotodiibis fotograafiateemadel ja UrbaanUrris rolleri elustiilist. Päevasel ajal töötan Skype'i kodulehega.

http://www.google.ee/search?q=k%C3%B5hugripp

Vaata kõiki tema antud kommentaare

 

Silver Meikar

Nagu iga teinegi ajaveebnik olen blogi kaudu leidnud võimaluse avada teemasid, mis mind ennast kõige rohkem huvitavad.

Blogimisega tegin algust kolm aastat tagasi ning selle aja jooksul on blogiformaadiga liitunud hulk aktiivseid poliitikuid. Koos ajaveebinduse arenguga on poliitblogid leidnud Eesti netimaastikul oma koha, veelgi enam, need blogid on muutunud ajakirjanduse allikateks ning muutnud seega ka ajakirjandust ennast.

Jälgin meediat aktiivselt iga päev ning blogid on minu jaoks selle osa, sest nad avavad teemasid julgemalt kui traditsiooniline ajakirjandus.

Blogi on kahesuunaline kommunikatsioon, mis võimaldab mitteametlikus vormis leida ühisosa erinevate inimeste vahel.

Eesti inimene on passiivne ning tavameedia ei kajasta piisavalt teemasid, mis inimestele korda lähevad. Läbi blogide jõuame inimestele lähemale, sest ühendab ju blogosfäär ühise huvi kaudu inimesi täiesti erinevatelt elualadelt. Seega ei ole arvamusliidriks enam ajakirjanduslik eliit, vaid selleks võib olla iga kodanik, kel on millest kirjutada.

http://www.meikar.ee/blog/

Vaata kõiki tema antud kommentaare

 

Sulev Reisberg

Olen Sulev. Programmeerin, vean projekte ja vaatan, et asjad toimiksid. Usun, et interneti tulevik peitub sotsialiseerumises ja püüan sellele protsessile omalt poolt kaasa aidata.

Lisaks arvutile huvitun ka inimestega vahetust suhtlemisest, fotograafiast, folkmuusikast.

Blogidest sirvin põhiliselt välismaiste arvamusliidrite omi, aga sekka satub ka mõni eestikeelne lahe päevikupesa. Minu erilise huvigrupi moodustavad ajaveebid, kus kirjutised suudavad vaadata asjadele argitasandi suhtes veidi kõrgemalt, läheneda filosoofilisemalt ehk kus autorid oskavad näha aeda, mitte aiaauku. Tihti on keeruliste ja segaste pisiasjade taga lihtsad suured asjad. Vaikus, puhkus, uni, armastus, loodus. Nendest tasub kirjutada.

http://insener.com/pihlakaklubi/

Vaata kõiki tema antud kommentaare

 

Tõnis Hiiesalu

Olen konkursi Eesti Ajaveeb ideeautor ja peakorraldaja.
Mõnikord korraldan ka pidusid ja mängin muusikat... aka Indie Cindy.
Hetkel kulub enamus aeg magistri lõpetamisele ja muude lahedate projektide ga sebimisele :)

Ajaveebidega puutusin esimest korda kokku aastatuhande alguses, kui Eestis võis blogisid sõrmedel ja varvastel üles lugeda. Kui õieti mäletan, siis oli esimene ajaveeb, mida regulaarselt lugesin, hea sõbra Dektori päevik http://dektor.diaryland.com. Siis tekkis kohe tunne, et see blogivärk on midagi minu jaoks. Kuna Blogger oli sel hetkel veel lapsekingades ja igav, siis tõmbasin algatuseks käima Movable Type platvormil oma isikliku ajaveebi. Aja jooksul olen platvorme vahetanud ja täna kasutan Pixelposti, mis on spetsiallselt fotoblogimiseks mõeldud mootor. Lemmikteemad ongi foto ja muusika. Kuigi viimasel ajal olen oma blogi unarusse jätnud :) Häbi!

Konkurssi korraldamegi OÜ Sotsiaalmeedia alt, mida koos Suleviga veame.
Vabal ajal tegeleme internetitrundusega, kitsamalt selle osaga, mis puudutab sotsiaalvõrke ja nendega seotud rakendusi.

http://sotsiaalmeedia.ee

Vaata kõiki tema antud kommentaare

 

Triin Tammert

Blogin kevadest 2004, blogi on mulle koht, kus tegeleda ilusas eesti
keeles lõõgastuskirjutamisega. Mu kired on lisaks kirjutamisele ja
lugemisele armsad inimesed, suured & väikesed naudingud, hubased
kohvikud ning inspireerivad mõtted - usun, et see peegeldub ka mu
blogis.

Lugeda armastan isiklikke blogisid, mille taga on tunda Päris Elus
Inimesi. Lemmikuid on päris mitu, mõned neist mu meelest lausa
briljantselt vaimukad.

Lisaks olen Tartu Ülikooli ajakirjanduse ja suhtekorralduse eriala
üliõpilane ning uurin isiklikke blogisid ka kohe-kohe valmiva
bakalaureusetöö raames.

http://tibutriin.blogspot.com

Vaata kõiki tema antud kommentaare